Home page People Seminars Polski

2008-04-01 Seminarium

Last edit

Changed:

< Niech $$(S,+)$$ będzie przemienną semigrupą z zerem i prawem skreśleń. Przez $$\tilde{S}$$ oznaczymy zbiór $$S^{2}$$, w którym wprowadzono relację równoważności $$R$$ taką, że $$(a,b)R(c,d)$$ wtedy i tylko wtedy, gdy $$a+d=b+c$$. Pokażemy, iż $$(\tilde{S},+)$$ jest grupą i przy pewnych założeniach $$\tilde{S}$$ można przedstawić jako sumę prostą dwóch podgrup: części symetrycznej i asymetrycznej.

to

> Niech $$(S,+)$$ będzie przemienną semigrupą z zerem i prawem skreśleń. Przez $$\tilde{S}$$ oznaczymy zbiór $$S^{2}$$, w którym wprowadzono relację równoważności $$R$$ taką, że $$(a,b)R(c,d)$$ wtedy i tylko wtedy, gdy $$a+d=b+c$$. Pokażemy, iż $$(\tilde{S},+)$$ jest grupą i przy pewnych założeniach $$\tilde{S}$$ można przedstawić jako sumę prostą dwóch podgrup: symetrycznej i asymetrycznej.


Hubert Przybycień

O rozkładzie grupy $$ \tilde{S} $$ na część symetryczną i asytmetryczną

Niech $$ (S,+) $$ będzie przemienną semigrupą z zerem i prawem skreśleń. Przez $$ \tilde{S} $$ oznaczymy zbiór $$ S^{2} $$, w którym wprowadzono relację równoważności $$ R $$ taką, że $$ (a,b)R(c,d) $$ wtedy i tylko wtedy, gdy $$ a+d=b+c $$. Pokażemy, iż $$ (\tilde{S},+) $$ jest grupą i przy pewnych założeniach $$ \tilde{S} $$ można przedstawić jako sumę prostą dwóch podgrup: symetrycznej i asymetrycznej.

EditNearLinks: Hubert Przybycień